• Autodestruktywność dzieci i młodzieży

Celem książki jest przedstawienie zachowań ryzykownych współczesnej młodzieży oraz społeczno-kulturowych, osobowościowych i fizjologicznych determinant rozwijania autodestruktywności w różnej postaci.

Podtytuł Autodestruktywność dzieci i młodzieży
Autor Beata Ziółkowska Jowita Wycisk
Rok wydania 2019
Oprawa Miękka
Format 176x250
Stron 300
55.00 38.50
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
37.95
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8085-783-4
Celem książki jest przedstawienie zachowań ryzykownych współczesnej młodzieży oraz społeczno-kulturowych, osobowościowych i fizjologicznych determinant rozwijania autodestruktywności w różnej postaci.
Czas adolescencji, zarówno z uwagi na przemiany biologiczne, jak i psychospołeczne, związane z formowaniem tożsamości, jest okresem ryzyka dla rozwijania niekorzystnych zachowań. Jednocześnie, im wcześniej pojawiają się problemy w funkcjonowaniu jednostki, tym większe ryzyko rozwojowe stanowią, bowiem modyfikują zarówno aktualne funkcjonowanie, jak i dalszy przebieg rozwoju, zdrowie somatyczne oraz psychiczne. Tym samym niezwykle istotne jest podejmowanie działań mających na celu sprawne wychwycenie niepokojących sygnałów i uruchomienie działań pomocowych.
Oryginalność książki stanowi zebranie najbardziej istotnych zachowań autodestrukcyjnych w jednej pozycji, udokumentowanie obowiązujących stanowisk teoretycznych najnowszymi badaniami, a także spojrzenie na nie okiem ekspertów: neuropsychologa, edukatora-psychoprofilaktyka, psychiatry, psychoterapeuty, socjologa i teologa.
Beata Ziółkowska - dr hab. prof. nadzw. w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zainteresowania naukowe: psychologia (nie)jedzenia: zaburzenia odżywiania, nienormatywne zachowania jedzeniowe; środowisko żywieniowe człowieka; psycho-kulturowe i społeczne czynniki ryzyka dla rozwoju zaburzeń łaknienia, nieprawidłowych zachowań jedzeniowych i ryzykownych zachowań wobec własnego ciała; poznawcza reprezentacja choroby; adaptacja do chronicznej choroby somatycznej; radzenie sobie w sytuacjach trudnych; psychoprofilaktyka.
Jowita Wycisk - dr, adiunkt w Zakładzie Psychologii Osobowości Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania zawodowe: doświadczenie rodzicielstwa, a zwłaszcza macierzyństwa, w ujęciu indywidualnym i społecznym; kategoria gender w psychologii; problematyka autodestruktywności.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku