
-
-
Koszyk jest pustySuma 0
- Kategorie
-
Informatyka sądowa w praktyce

Pozycja obowiązkowa dla biegłego sądowego z zakresu informatyki i elektroniki Akty prawne regulujące pracę biegłego Badania i analizy sądowe systemów informatycznych Opiniowanie sądowe z zakresu informatyki i elektroniki Informatyka sądowa to gałąź nauk sądowych, której celem jest dostarczanie wiedzy z zakresu informatyki sądom, organom przygotowawczym w sprawach karnych oraz komornikom sądowym. Osoby zajmujące się tą dziedziną przeprowadzają analizy informacji cyfrowych, w tym incydentów informatycznych i włamań do sieci, a także opisują, analizują i wyceniają systemy teleinformatyczne. Powołane przez sąd, stanowią rzetelne źródło informacji z zakresu teleinformatyki lub informatyki, w razie gdy związane z nimi tematy są niezrozumiałe lub nieczytelne albo w toku sprawy sądowej wymagana jest specjalistyczna wiedza z branży IT. Na polskim rynku brakowało dotąd opracowania opisującego informatykę sądową kompleksowo, w nieco szerszym kontekście, a przy tym napisanego językiem zrozumiałym dla czytelnika nieposiadającego formalnego wykształcenia prawniczego. Zadaniem książki jest wypełnienie tej luki i przybliżenie informatyki sądowej biegłym sądowym oraz osobom zainteresowanym poruszaną tematyką. Cenne wskazówki znajdą tu również prawnicy, specjaliści do spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego, administratorzy, studenci kierunków informatycznych, a także pracownicy oraz funkcjonariusze służb, policji i organów ścigania. Akty prawne regulujące pracę biegłego sądowego Odpowiedzialność cywilna i karna biegłego sądowego Wymogi formalnoprawne dotyczące opinii Warsztat pracy biegłego sądowego z zakresu informatyki Przebieg badań i analiz systemów informatycznych Analiza incydentów i włamań do systemów IT Inwigilacja i wykrywanie złośliwego oprogramowania Wycena systemów komputerowych Prawa autorskie do oprogramowania Opiniowanie z zakresu informatyki i elektroniki Praktyczne przykłady opinii sądowych
Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Kod kreskowy | |
ISBN | 978-83-283-5571-2 |
EAN | 9788328355712 |
Akty prawne regulujące pracę biegłego
Badania i analizy sądowe systemów informatycznych
Opiniowanie sądowe z zakresu informatyki i elektroniki
Informatyka sądowa to gałąź nauk sądowych, której celem jest dostarczanie wiedzy z zakresu informatyki sądom, organom przygotowawczym w sprawach karnych oraz komornikom sądowym. Osoby zajmujące się tą dziedziną przeprowadzają analizy informacji cyfrowych, w tym incydentów informatycznych i włamań do sieci, a także opisują, analizują i wyceniają systemy teleinformatyczne. Powołane przez sąd, stanowią rzetelne źródło informacji z zakresu teleinformatyki lub informatyki, w razie gdy związane z nimi tematy są niezrozumiałe lub nieczytelne albo w toku sprawy sądowej wymagana jest specjalistyczna wiedza z branży IT.
Na polskim rynku brakowało dotąd opracowania opisującego informatykę sądową kompleksowo, w nieco szerszym kontekście, a przy tym napisanego językiem zrozumiałym dla czytelnika nieposiadającego formalnego wykształcenia prawniczego. Zadaniem książki jest wypełnienie tej luki i przybliżenie informatyki sądowej biegłym sądowym oraz osobom zainteresowanym poruszaną tematyką. Cenne wskazówki znajdą tu również prawnicy, specjaliści do spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego, administratorzy, studenci kierunków informatycznych, a także pracownicy oraz funkcjonariusze służb, policji i organów ścigania.
Akty prawne regulujące pracę biegłego sądowego
Odpowiedzialność cywilna i karna biegłego sądowego
Wymogi formalnoprawne dotyczące opinii
Warsztat pracy biegłego sądowego z zakresu informatyki
Przebieg badań i analiz systemów informatycznych
Analiza incydentów i włamań do systemów IT
Inwigilacja i wykrywanie złośliwego oprogramowania
Wycena systemów komputerowych
Prawa autorskie do oprogramowania
Opiniowanie z zakresu informatyki i elektroniki
Praktyczne przykłady opinii sądowych
Adam Chojnowski - Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Elektronik, informatyk, wykładowca i prelegent. Do 2010 roku pracował na różnych stanowiskach technicznych w jednostkach resortu ON.
W latach 2010-2017 dyrektor techniczny, w chwili obecnej Kierownik Laboratorium IT w grupie Euro RMA. Od 2010 roku biegły sądowy. Informatyk śledczy, autor wielu opinii i ekspertyz z zakresu elektroniki i informatyki. Członek zarządu oddziału podlaskiego PTI, SIIS oraz PSRiBS.
Polub nas na Facebooku