• Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych. Wydanie III

Kubernetes jest ważnym narzędziem do tworzenia, wdrażania i utrzymywania aplikacji w chmurze. Obecnie pozwala na uzyskiwanie prędkości, zwinności, niezawodności i wydajności na wysokim poziomie, a samo tworzenie i utrzymywanie systemów rozproszonych jest proste, efektywne i satysfakcjonujące. Trzeba tylko zrozumieć, na czym polega abstrakcja kontenerów i interfejsów API orkiestracji kontenerów i poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z samym Kubernetesem. Oto podstawowe źródło wiedzy na temat systemu Kubernetes, okraszone przykładami, które umożliwiają samodzielne poznawanie tego produktu!

Podtytuł Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych. Wydanie III
Tytuł oryginalny Kubernetes: Up and Running: Dive into the Future of Infrastructure, 3rd Edition
Autor Brendan Burns, Joe Beda, Kelsey Hightower, Lachlan Evenson
Tłumaczenie Łukasz Piwko, Lech Lachowski
Rok wydania 2023
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 280
Wydawnictwo Helion
69.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-832-2336-0
Kubernetes jest ważnym narzędziem do tworzenia, wdrażania i utrzymywania aplikacji w chmurze. Obecnie pozwala na uzyskiwanie prędkości, zwinności, niezawodności i wydajności na wysokim poziomie, a samo tworzenie i utrzymywanie systemów rozproszonych jest proste, efektywne i satysfakcjonujące. Trzeba tylko zrozumieć, na czym polega abstrakcja kontenerów i interfejsów API orkiestracji kontenerów i poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z samym Kubernetesem.
Oto podstawowe źródło wiedzy na temat systemu Kubernetes, okraszone przykładami, które umożliwiają samodzielne poznawanie tego produktu!
Liz Rice

To trzecie wydanie przewodnika autorstwa twórców Kubernetesa. Zostało starannie zaktualizowane i wzbogacone o tak ważne zagadnienia jak bezpieczeństwo, dostęp do Kubernetesa za pomocą kodu napisanego w różnych językach programowania czy tworzenie aplikacji wieloklastrowych. Dzięki książce poznasz podstawy funkcjonowania Kubernetesa, a naukę rozpoczniesz od budowy prostej aplikacji. Później dowiesz się, jak używać narzędzi i interfejsów API do automatyzacji skalowalnych systemów rozproszonych, w tym usług internetowych, aplikacji do uczenia maszynowego czy klastrów komputerów Raspberry Pi. Omówiono tu również zaawansowane zagadnienia, takie jak obiekty specjalne czy siatki usług i system kontroli źródła.

Najciekawsze zagadnienia:
• budowa i działanie Kubernetesa na podstawie prostego przykładu
• specjalne obiekty, takie jak DaemonSet, Job, ConfigMap i tajne dane
• cykl życia kompletnej aplikacji rozproszonej
• zabezpieczanie wdrażanych aplikacji
• aplikacje wieloklastrowe i dostęp do Kubernetesa za pomocą własnego kodu

Poznaj przyszłość infrastruktury!

Dr Brendan Burns specjalizuje się w projektowaniu dużych aplikacji i programowaniu obliczeń w chmurze. Jest też współzałożycielem projektu open source Kubernetes. Obecnie pracuje w Microsofcie, gdzie zajmuje się platformą Azure, natomiast wcześniej pracował w Google Cloud Platform. Kiedyś zajmował się również infrastrukturą wyszukiwarek internetowych Google.

Joe Beda jest jednym z inicjatorów projektu Kubernetes, pełnił kluczową funkcję w tworzeniu Google Compute Engine (usługi VM w chmurze Google). Pracuje jako dyrektor techniczny firmy Heptio.

Kelsey Hightower zajmował się różnymi technikami informatycznymi. Jest orędownikiem idei open source i prostych narzędzi, które ułatwiają ludziom życie. Namiętnie pisze kod w Go i prowadzi warsztaty techniczne

Lachlan Evenson jest głównym menedżerem programu w zespole kontenerów w Microsoft Azure. Znany z pomocnych szkoleń i wystąpień podczas różnych konferencji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku