• Budowa twojego ciała.

Cześć! Pozwól, że się przedstawimy ― jesteśmy Twoimi narządami wewnętrznymi. Miło Cię w końcu poznać, bo choć jesteśmy z Tobą od zawsze, na co dzień nas nie widzisz. Mieszkamy w Twoim ciele ― hm, to pewnie dlatego nazywamy się wewnętrzne... Ale nie tylko mieszkamy! Również pracujemy, czyli dbamy o to, by Twój organizm działał prawidłowo. Twoje dobre samopoczucie to dla nas priorytet! Który z nas jest najważniejszy? Takie samo pytanie zadał Róży Hajkuś, pediatrze (to taki lekarz, który zajmuje się dziećmi), jej starszy syn. A pani Róża, zamiast po prostu odpowiedzieć, napisała o tym książkę.

Podtytuł Co jest czym i jak działa
Autor Róża Hajkuś
Rok wydania 2023
Oprawa Miękka
Format 200x225
Stron 105
49.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8322-209-7
Mózg? Płuca? A może serce? Który narząd w Twoim organizmie jest najważniejszy? W tej książce znajdziesz odpowiedź!
Cześć! Pozwól, że się przedstawimy ― jesteśmy Twoimi narządami wewnętrznymi. Miło Cię w końcu poznać, bo choć jesteśmy z Tobą od zawsze, na co dzień nas nie widzisz. Mieszkamy w Twoim ciele ― hm, to pewnie dlatego nazywamy się wewnętrzne... Ale nie tylko mieszkamy! Również pracujemy, czyli dbamy o to, by Twój organizm działał prawidłowo. Twoje dobre samopoczucie to dla nas priorytet!
Który z nas jest najważniejszy? Takie samo pytanie zadał Róży Hajkuś, pediatrze (to taki lekarz, który zajmuje się dziećmi), jej starszy syn. A pani Róża, zamiast po prostu odpowiedzieć, napisała o tym książkę. Właśnie trzymasz ją w ręku. Dowiesz się z niej, jak się nazywają i jak pracują znajdujące się w Twoim ciele organy, za co odpowiada każdy z nich i co się dzieje, kiedy z jakichś przyczyn ich działanie nie jest prawidłowe.
W książce znajdziesz także nasze portrety ― jesteśmy naprawdę piękne!
A co z tą ważnością? Cóż... Wszystko się wyjaśni podczas lektury. Zapraszamy!
Wstęp. KTÓRY NARZĄD JEST NAJWAŻNIEJSZY
Rozdział 1. SERCE
Rozdział 2. PŁUCA
Rozdział 3. NERKI
Rozdział 4. WĄTROBA, TRZUSTKA, ŚLEDZIONA
Rozdział 5. JELITA
Rozdział 6. TARCZYCA
Rozdział 7. MÓZG
PODSUMOWANIE
TWOJE NOTATKI
Lek. Róża Hajkuś - lekarka, specjalistka pediatrii. Urodziła się w 1988 roku, gdy dzieci nie miały w domach Internetu, czyli według jej synów w prehistorii. Dzieciństwo spędziła w małym miasteczku na Podkarpaciu. Jej ulubionym zajęciem było pisanie historyjek i rysowanie komiksów, które ukrywała w plecionej skrzyni w swoim pokoju. Gdy w domu pojawił się komputer, który dzieliła z bratem, on grał w gry strategiczne, co Róża uważała za stratę czasu. Pisała więc dalej historyjki, co z kolei dla brata było marnotrawstwem nie tylko czasu, ale tym bardziej komputera.
Dorastająca Róża postanowiła zdobyć pewny zawód, przydatny innym ludziom, dlatego po maturze wyjechała do Krakowa, by studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim i zostać lekarką. Po uzyskaniu tytułu wróciła w rodzinne strony, ponieważ od początku chciała leczyć tam, gdzie sama dorastała. Potem wyszkoliła się na pediatrę, czyli lekarza od dzieci. Lek. Róża Hajkuś uważa, że to fantastyczna praca, bo można nosić kolorowe ubrania i rozdawać naklejki, ale przede wszystkim pomagać chorym dzieciom, by czuły się lepiej.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku