• Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem

Co znajdziesz w książce "Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem"? To nie jest kolejna pozycja poświęcona cudownej, jedynie słusznej i skutecznej diecie. "Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem", to książka o jedzeniu, o naszych z nim relacjach, często niełatwych, a także o mechanizmach powodujących, że pielęgnujemy szkodliwe nawyki żywieniowe, nawet jeżeli wiemy, że są dla nas złe. Zrozumienie przyczyn, dla których zachowujemy się przy stole czy w sklepie tak, a nie inaczej, stanowi punkt wyjścia do tego, by na nowo poczuć smak życia - harmonijnego, zrównoważonego, pełnego dobrych emocji. Jak podkreślają autorki, Joanna Derda oraz Marta Pawłowska, nie ma tu prostych rad czy kilkunastu punktów z zadaniami do wykonania, książka z założenia bowiem ma być źródłem inspiracji, dodać odwagi do wejścia na drogę mądrej zmiany.

Podtytuł Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem
Autor Joanna Derda, Marta Pawłowska
Rok wydania 2021
Oprawa Miękka
Format 140x208
Stron 168
Wydawnictwo Sensus
37.00 25.90
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
25.9
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-283-7814-8

Jedzenie to konieczność - bez energii, którą nam daje, nie przeżyjemy. Jest jednak czymś znacznie ważniejszym niż tylko naturalnym sposobem na dostarczenie sobie paliwa. Z jedzenia czerpiemy przyjemność, celebrujemy je i potrafimy się nim delektować. Niestety, bywa ono także niebezpieczne - usidleni przez marketing, ale też przez własne, utrwalane latami złe nawyki żywieniowe, sami wyrządzamy sobie krzywdę, nieodpowiednio się odżywiając. Tyjemy, chorujemy, cierpimy z powodu niedoboru witamin i minerałów. Albo wpadamy w pułapkę kompulsywnego odchudzania lub tak restrykcyjnie przestrzegamy reguł zdrowego odżywania, aż... staje się ono niezdrową obsesją.

Co znajdziesz w książce "Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem"?
To nie jest kolejna pozycja poświęcona cudownej, jedynie słusznej i skutecznej diecie. "Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem", to książka o jedzeniu, o naszych z nim relacjach, często niełatwych, a także o mechanizmach powodujących, że pielęgnujemy szkodliwe nawyki żywieniowe, nawet jeżeli wiemy, że są dla nas złe. Zrozumienie przyczyn, dla których zachowujemy się przy stole czy w sklepie tak, a nie inaczej, stanowi punkt wyjścia do tego, by na nowo poczuć smak życia - harmonijnego, zrównoważonego, pełnego dobrych emocji. Jak podkreślają autorki, Joanna Derda oraz Marta Pawłowska, nie ma tu prostych rad czy kilkunastu punktów z zadaniami do wykonania, książka z założenia bowiem ma być źródłem inspiracji, dodać odwagi do wejścia na drogę mądrej zmiany.

Spis treści książki


Wstęp 7Jedzeniowe prawo jazdy. Kobiety i diety 11

Jedzenie emocjonalne. W krainie ptasiego mleczka 23

Żywieniowe obsesje i kulinarni terroryści. Jak jeść, żeby nie zwariować? 39

Po drugiej stronie lustra. Głód, nasycenie, apetyt 53

Codziennie makowiec. Nieustanne świętowanie 65

Matka chorób. Otyłość - nowa normalność 77

Co sprawia, że tyjemy. Marketing otyłości 93

Tak zwana zdrowa żywność. Jak kupić zdrowie? 111

Cały ten cukier. Nie krzepi! 123

Sabotażyści zdrowej zmiany. Nie chcę, żeby ci się udało! 137

Przereklamowana rola mózgu. Kiedy komputer nie działa 147

Joanna Derda ― dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Szczególnie interesuje się problematyką zdrowego jedzenia i ― szerzej ― zdrowego życia, w tym równowagi między ciałem i duszą.

Marta Pawłowska ― specjalistka zdrowego żywienia, coach ze specjalizacją w zakresie zdrowia rodziny. Pasjonują ją relacje człowieka z jedzeniem. Przeprowadziła dziewięć edycji pierwszych w Polsce autorskich warsztatów poświęconych jedzeniu emocjonalnemu ― „Ja i jedzenie: karmię ciało czy zatykam duszę?".

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku