• Wynagrodzenie odczarowane.

Wszystko, co musisz wiedzieć o swojej pensji, ale dotąd nie miałeś kogo o to zapytać Rozmowa o pensji należy do tych, do których nikt nas nie przygotowuje. Ani w domu, ani w szkole, ani na studiach ― nawet ekonomicznych ― nie skupiamy się na tym, co naprawdę potrafimy i jak wyceniamy swoje umiejętności. Często nie wiemy nawet, jaka miesięczna kwota wynagrodzenia byłaby dla nas satysfakcjonująca. Zwykle nie mamy też pojęcia, skąd się bierze określona kwota na naszej umowie z pracodawcą, skąd się biorą pieniądze na tę wypłatę ani ile jest warta nasza praca. Tymczasem odpowiedzi na te pytania uświadamiają nam, ile powinniśmy rzeczywiście zarabiać, albo czy nadszedł czas na podwyżkę czy poszukiwanie innej pracy.

Podtytuł Skąd się bierze płaca i ile mogę zarabiać?
Autor Anna Morawiec-Bartosik
Rok wydania 2024
Oprawa Miękka
Format 140x208
Stron 256
67.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8322-379-7
Wszystko, co musisz wiedzieć o swojej pensji, ale dotąd nie miałeś kogo o to zapytać
Rozmowa o pensji należy do tych, do których nikt nas nie przygotowuje. Ani w domu, ani w szkole, ani na studiach ― nawet ekonomicznych ― nie skupiamy się na tym, co naprawdę potrafimy i jak wyceniamy swoje umiejętności. Często nie wiemy nawet, jaka miesięczna kwota wynagrodzenia byłaby dla nas satysfakcjonująca. Zwykle nie mamy też pojęcia, skąd się bierze określona kwota na naszej umowie z pracodawcą, skąd się biorą pieniądze na tę wypłatę ani ile jest warta nasza praca. Tymczasem odpowiedzi na te pytania uświadamiają nam, ile powinniśmy rzeczywiście zarabiać, albo czy nadszedł czas na podwyżkę czy poszukiwanie innej pracy.
Oto książka, która pomoże Ci uzupełnić lukę w Twojej wiedzy dotyczącej wynagrodzenia. Dowiesz się z niej wszystkiego, co warto wiedzieć o własnej pensji. Poznasz różnicę między kwotą brutto i netto, nauczysz się szacować, ile pieniędzy wnosisz do firmy, a także czy wypłacana kwota faktycznie odpowiada Twoim umiejętnościom. Zrozumiesz wszystkie tajemnice paska płacowego, premii, prowizji i nagród finansowych. Przyjrzysz się różnym źródłom informacji o wysokości płac i przeanalizujesz ich rzetelność. Bogatszy o wiedzę z zakresu statystyki i ekonomii, wreszcie odczarujesz dla siebie własne zarobki. Dzięki temu przygotujesz się dobrze do rozmowy o ewentualnej podwyżce lub stawce wynagrodzenia, o jakie możesz realnie powalczyć w procesie rekrutacji. A może stwierdzisz, że zasługujesz na więcej i zdecydujesz się na zmianę pracy lub założenie własnej firmy?
Wstęp
1. Skąd się bierze wynagrodzenie
2. Skład wynagrodzenia
Wynagrodzenie zasadnicze
Dodatki
Wynagrodzenie zmienne krótkoterminowe (premie, nagrody, prowizje)
Wynagrodzenie zmienne długoterminowe
Benefity
Dobrostan
3. Netto, brutto - co za różnica?
Rodzaje umów
Elementy składowe umowy
Tryby rozwiązywania umowy o pracę
Umowy cywilnoprawne
Brutto, netto i "brutto - brutto"
Pasek płacowy
4. Od czego zależy moja płaca?
Perspektywa ekonomiczna
Perspektywa teorii wynagradzania i jej weryfikacja
Perspektywa firmy
Jawność i transparentność a prawo
5. Perspektywa pracownika, czyli jak wycenić swoją pracę?
Źródła informacji o wysokości płacy
Jak ocenić, ile mogę zarabiać?
Negocjacje płacowe
Korzystanie z widełek
Sprawiedliwa płaca
6. Wynagrodzenia a kultura firmy
Podstawowe założenia
Kultura organizacyjna: klan, hierarchia, rynek czy innowacje?
Kultura firmy z perspektywy osoby szukającej pracy
Wyliczanie wynagrodzenia w oparciu o własne potrzeby i tzw. burn rate
Wyliczanie wynagrodzenia w oparciu o dane rynkowe
Wyliczanie wartości pracy w oparciu o wytwarzaną korzyść finansową
Wyliczanie wartości pracy - pozostałe zmienne
Anna Morawiec-Bartosik ― analityczka HR, twórczyni narzędzi mierzących efektywność HR i autorka metody wyznaczania HR KPI dopasowanych do organizacji. Absolwentka ekonomii międzynarodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, od ponad dekady związana z branżą zarządzania zasobami ludzkimi, zarówno od strony biznesowej, jak i consultingowej. Autorka koncepcji czterech rewolucji funkcji personalnej, a także metody tworzenia własnych, dopasowanych wskaźników efektywności. Stworzyła markę HRrebels, w ramach której buduje biznesową wartość działów HR dzięki podejściu opartemu na danych. Występuje jako prelegentka na konferencjach branżowych, na co dzień doradza menedżerom i członkom zarządów w zakresie komunikacji wynagrodzeń, podwyżek i interpretowania danych HR.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku