• Australia i jej rola w kształtowaniu procesów integracyjnych w obszarze Azji Pacyfiku

Podtytuł Australia i jej rola w kształtowaniu procesów integracyjnych w obszarze Azji Pacyfiku
Autor Paweł Kozielski
Rok wydania 2015
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 360
69.00 49.68
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
44.85
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-7556-708-3

Australia jest wysoko rozwiniętą i stabilną gospodarką. Jej potencjał gospodarczy, w połączeniu z azjatyckim dynamizmem ekonomicznym, sprawia, że kraj ten trwale wpisał się w międzynarodowe procesy gospodarcze w obszarze Azji Pacyfiku.

Jakie uwarunkowania i mechanizmy kształtują obecnie, i mogą kształtować w przyszłości, wzajemne zależności pomiędzy Australią i innymi gospodarkami Azji Pacyfiku? Czy Australia ma szansę pozostać ogniwem wzrostu tych gospodarek? Czy wiek XXI, który w opinii wielu ekonomistów, będzie stuleciem gospodarczej przewagi Azji, będzie również okresem dobrej kondycji gospodarki Australii? Autor poszukuje odpowiedzi na te i podobne im pytania.

  

Książka (…) zasługuje na uwagę ze strony osób profesjonalnie zajmujących się tematyką stosunków międzynarodowych w aspekcie gospodarczym oraz zwykłego czytelnika mającego zamiar zapoznać się z tamtejszym ciekawym regionem świata i jego problemami gospodarczymi.

Z recenzji prof. UAM dr hab. M. Sprengela

 

 Zaletą tekstu jest swoboda, z jaką Autor porusza się po analizowanej problematyce. (…) Autor przedstawił sytuację Australii w szerszym kontekście globalnych, regionalnych i bilateralnych procesów integracji gospodarczej – stąd nie należy tej pracy traktować jako jedynie książki nt. gospodarki Australii. Stanowi ona (…) bowiem rdzeń, dla plastycznego zaprezentowania obrazu sytuacji w zakresie procesów integracji gospodarczej w całym obszarze Azji Pacyfiku.

Z recenzji prof. SGGW dr hab. J.T. Krzyżanowskiego

Paweł Kozielski (ur. 1977), absolwent Wydziałów Zarządzenia (2001) i Filozofi czno-Historycznego (2004) Uniwersytetu Łódzkiego. Studiował również na University of Sunderland (Wielka Brytania), a także ukończył kilka kierunków studiów podyplomowych (m.in. Master of Public Administration) oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. W 2014 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym tej uczelni.

Odbył praktykę zawodową w Ambasadzie RP w Australii. W latach 2010-2015 związany zawodowo z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, gdzie pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Wydziale Handlu i WTO.

Autor publikacji naukowych koncentrujących się wokół inicjatyw integracyjnych z udziałem Australii. W kręgu jego zainteresowań badawczych leżą szeroko pojęte procesy integracji gospodarczej na całym świecie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku