• Ona - jak przetrwać szkołę średnią, studia i nie zwariować

Dla wielu współczesnych dziewczyn dążenie do sukcesu jest napędzane przez brutalną samokrytykę i ostry lęk przed porażką. Chociaż młode kobiety nigdy przedtem nie odnosiły większych sukcesów - osiągając lepsze wyniki w nauce w liceum i na studiach - nigdy też nie zmagały się z tak wieloma trudnościami. Na pierwszy rzut oka dziewczyny mogą wydawać się wyjątkowe, ale w rzeczywistości są niespokojne i przytłoczone, czując, że bez względu na to, jak bardzo się starają, nigdy nie będą wystarczająco dobre, wystarczająco mądre, wystarczająco ładne, wystarczająco szczupłe, wystarczająco popularne ani wystarczająco seksowne. Rachel Simmons prowadziła badania wśród młodych kobiet przez dwie dekady, a wyniki jej badań dowodzą, że kompetencje dziewczyny nie są równe jej poziomowi pewności siebie - nie oznaczają również, że jest szczęśliwa, odporna, ani że ma wysokie poczucie własnej wartości. Opierając się na obrazowych studiach przypadku, R. Simmons ostrzega, że wychowaliśmy pokolenie młodych ko

Podtytuł Jak pomóc swojej córce by prowadziła zdrowe, szczęśliwe i udane życie
Tytuł oryginalny Enough As She Is: How to Help Girls Move Beyond Impossible Standards of Success to Live Healthy, Happy, and Fulfilling Lives
Autor Rachel Simmons
Tłumaczenie Agnieszka Jarosz
Rok wydania 2019
Oprawa Miękka
Format 152x229
Stron 328
59.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-317-7

Dla wielu współczesnych dziewczyn dążenie do sukcesu jest napędzane przez brutalną samokrytykę i ostry lęk przed porażką. Chociaż młode kobiety nigdy przedtem nie odnosiły większych sukcesów - osiągając lepsze wyniki w nauce w liceum i na studiach - nigdy też nie zmagały się z tak wieloma trudnościami. Na pierwszy rzut oka dziewczyny mogą wydawać się wyjątkowe, ale w rzeczywistości są niespokojne i przytłoczone, czując, że bez względu na to, jak bardzo się starają, nigdy nie będą wystarczająco dobre, wystarczająco mądre, wystarczająco ładne, wystarczająco szczupłe, wystarczająco popularne ani wystarczająco seksowne.

Rachel Simmons prowadziła badania wśród młodych kobiet przez dwie dekady, a wyniki jej badań dowodzą, że kompetencje dziewczyny nie są równe jej poziomowi pewności siebie - nie oznaczają również, że jest szczęśliwa, odporna, ani że ma wysokie poczucie własnej wartości. Opierając się na obrazowych studiach przypadku, R. Simmons ostrzega, że wychowaliśmy pokolenie młodych kobiet, które są tak skoncentrowane na osiągnięciu celu, że unikają podejmowania zdrowego ryzyka, zbyt dużo myślą o niepowodzeniach i cierpią na syndrom oszusta, uważając, że nie są autentyczne. Spędzając coraz więcej czasu na tworzeniu obrazu doskonałej siebie w mediach społecznościowych, dziewczyny te mają tendencję do wycofywania się z tak istotnych bliskich relacji, które oferują ukojenie i wsparcie oraz wzmacniają poczucie własnej wartości.


„Genialne i pełne pasji wezwanie do działania, które ujawnia, jak dziewczyny i młode kobiety cierpią w naszej toksycznej kulturze nieustającej rywalizacji i porównań. Jest to książka, której potrzebują rodzice, by móc zmienić życie swoich córek i pomóc im stać się zdrowymi, szczęśliwymi i wpływowymi dorosłymi kobietami".
Rosalind Wiseman, autorka Queen Bees and Wannabes

Wstęp - Niewystarczająco dobra 9

1 Kompleks przemysłowy rekrutacji na studia - wyścig szczurów 31

2 Dziewczyny a media społecznościowe - wirtualna druga zmiana 61

3 Fat talk 93

4 Jak uwierzyć w siebie 127

5 Mentalny kołowrotek, czyli pesymizm i ruminacje 161

6 Jak skończyć z samokrytyką i wykształcić w sobie współczucie wobec samej siebie 183

7 Kult bezwysiłkowej perfekcji a pojawienie się Olimpiady Stresu 203

8 Control + Alt + Delete - tylko krowa nie zmienia zdania 235

9 Nie możemy dać dzieciom czegoś, czego sami nie mamy 261

10 I co dalej? - czyli życie po college'u 287

Wniosek - „Najdroższa córko: zajrzyj w głąb siebie" 305
Podziękowania 311
Załącznik 313
Bibliografia 317

Rachel Simmons jest autorką bestsellerów „Odd Girl Out: The Hidden Culture of Aggression in Girls" oraz „The Curse of the Good Girl: Raising Authentic Girls with Courage and Confidence". Współzałożycielka Girls Leadership, krajowej organizacji non profit, jest specjalistką ds. rozwoju umiejętności przywódczych w Smith College oraz tymczasową stypendystką programu Girls Research w The Hewitt School w Nowym Jorku. Mieszka z córką w zachodniej części stanu Massachusetts.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku