• Transport. Ujęcie systemowe

Monografia Transport. Ujęcie systemowe to opracowanie, które pokazuje związki między elementami transportu a matematyką stosowaną i teorią gier. Przedstawione w niej zagadnienia ujęte zostały w notacji algebraicznej m.in. zapisami matematycznymi w postaci funkcji; w ujęciu modelowym - modele informacyjne określonych pojęć, jako system otwarty - (SO); w postaci zalgorytmizowanej. Podejście analityczne zostało oparte na elementach ogólnej teorii systemów z uwzględnieniem kanonów ekonomii, matematyki stosowanej, teorii gier, cybernetyki, nauk technicznych i inżynieryjnych, a także na całościowym (holistycznym) ujęciu problematyki transportu. Ponadto w publikacji zaprezentowano rozważania dotyczące pojęć systemu transportowego, jego elementów składowych, jak też wieloaspektowe ujęcie polityki transportowej w UE. Problematyka ta jest niezmiernie istotna w kontekście tworzenia w Europie zrównoważonego systemu transportowego. Autorzy polecają niniejsze opracowanie jako cenną literaturę uzup

Podtytuł Transport. Ujęcie systemowe
Autor Andrzej Kuriata, Zdzisław Kordel
Rok wydania 2020
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 182
70.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-049-7
Monografia Transport. Ujęcie systemowe to opracowanie, które pokazuje związki między elementami transportu a matematyką stosowaną i teorią gier. Przedstawione w niej zagadnienia ujęte zostały w notacji algebraicznej m.in. zapisami matematycznymi w postaci funkcji; w ujęciu modelowym - modele informacyjne określonych pojęć, jako system otwarty - (SO); w postaci zalgorytmizowanej.

Podejście analityczne zostało oparte na elementach ogólnej teorii systemów z uwzględnieniem kanonów ekonomii, matematyki stosowanej, teorii gier, cybernetyki, nauk technicznych i inżynieryjnych, a także na całościowym (holistycznym) ujęciu problematyki transportu. Ponadto w publikacji zaprezentowano rozważania dotyczące pojęć systemu transportowego, jego elementów składowych, jak też wieloaspektowe ujęcie polityki transportowej w UE. Problematyka ta jest niezmiernie istotna w kontekście tworzenia w Europie zrównoważonego systemu transportowego.

Autorzy polecają niniejsze opracowanie jako cenną literaturę uzupełniającą dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami szeroko rozumianego transportu, zarówno na poziomie zaawansowanej teorii - np. doktoranci studiów doktoranckich, jak i odniesień do pragmatyki funkcjonowania transportu - studenci studiów I i II stopnia. Materiał ten może być także wykorzystywany przez praktyków gospodarczych.

Wstęp 7

Rozdział 1
Rozważania teoretyczne określenia transport 9
1.1. Pojęcie transportu (T) wraz z modelami informacyjnymi 9
1.2. Proces transportu wraz z modelami informacyjnymi 37

Rozdział 2
Transport w ujęciach (GT) oraz (TMI) 57
2.1. Transport w ujęciu (GT) 57
2.2. Transport mieszany (TMI) wraz z modelami informacyjnymi 79

Rozdział 3
Infrastruktura transportu 87
3.1. Infrastruktura transportu w ujęciu gałęziowym (GT) 87
3.2. Infrastruktura transportu mieszanego (TMI) 106

Rozdział 4
Koszty transportu 117
4.1. Koszty transportu w ujęciu (GT) 117
4.2. Koszty transportu w ujęciu (TMI) 124

Rozdział 5
Sytuacja konfliktowa w (UR) 141
5.1. Model sytuacji konfliktowej (SK 141
5.2. Modele informacyjne pojęć wraz z algorytmem pojęcia (SK) 152

Rozdział 6
Koncepcja systemu transportowego (SyTr) 159
6.1. Otoczenie systemowe transportu (OSyTr) 159
6.2. Pojęcie sytemu transportowego (SyTr) 160

Rozdział 7
Polityka transportowa Unii Europejskiej oraz Polski 163
7.1. Polityka transportowa w Unii Europejskiej (PolTrUE). Wybrane zagadnienia 163
7.2. Polityka transportowa państwa polskiego (PolTRKr). Wybrane zagadnienia 172

Bibliografia 177
Spis rysunków 179

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku