• Głos i jego moc

„Głos i jego moc” to bestsellerowa książka znanego pisarza „New York Timesa”, po raz pierwszy kompleksowo traktująca o najskuteczniejszym środku komunikacji, jakim obdarzyła nas natura. Głos to nasza unikalna, dźwiękowa wizytówka, a mowa jest najbardziej złożoną i skomplikowaną czynnością, jaką człowiek może wykonać. Colapinto prezentuje ten rozległy temat w sposób ciekawy, anegdotyczny, dowcipny i skłaniający do refleksji, nie tylko czyniąc z książki lekturę wartościową języko- czy kulturoznawczo, ale też zabierając Czytelnika w podróż przez dzieje ludzkości, aż do współczesnych wydarzeń związanych z osłabieniem demokracji i dominacją dyktatur.

Podtytuł Głos i jego moc
Tytuł oryginalny This Is the Voice
Autor John Colapinto
Tłumaczenie Agnieszka Jarosz
Rok wydania 2022
Oprawa Miękka
Format 152x228
Stron 344
69.00 48.30
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
48.3
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-591-1

„Ta książka to niesamowite dzieło. Dopóki jej nie przeczytałem, nie zdawałem sobie sprawy, że czekałem na nią od trzydziestu lat. Znajdziesz tu wszystko na temat tego, co chciałbyś wiedzieć, nad czym się zastanawiałeś lub co nawet nigdy nie przeszło ci przez myśl odnośnie do sposobu, w jaki mówimy, słuchamy, wymieniamy informacje, a także do związanej z tymi procesami muzykalności (...) Nie mogłem się oderwać".
DANIEL LEVITIN, autor książki This Is Your Brain on Music

„Zdumiewająca i przekonująca podróż przybliżająca wiedzę na temat strun głosowych, oprowadzająca przy tym Czytelnika po całym ludzkim organizmie, mózgu i otaczającym nas świecie. John Colapinto sprawia wrażenie, jakby na każdej stronie szeptał Czytelnikowi do ucha, opo-wiadając żarty, historie, zdradzając fantastyczne sekrety i śpiewając".
ABIGAIL TUCKER, autorka Lion in the Living Room, bestsellera „New York Timesa"

„Za sprawą tej donośnej niczym dzwon prozy Colapinto wyjaśnia wszelkie niuanse procesu, na skutek którego dźwięk staje się głosem, a głos główną cechą kultury ludzkiej - i sposobem odkrycia tego, kim naprawdę jesteś. Lektura tej książki to czysta przyjemność".
RON ROSENBAUM, autor książki The Shakespeare Wars

„Jak dowodzi Colapinto, żaden atrybut człowieczeństwa nie odegrał tak znaczącej roli w ewolucji naszego gatunku jak nasza umiejętność przekazywania znaczenia za pomocą dźwięku. Książka Colapinto jest pełna humoru, treści merytorycznych, inteligentna oraz szczera. Zdecy-dowanie polecam".
CHRISTOPHER RYAN, współautor książki Sex at Dawn

„Niniejsza książka skazana jest na długotrwały sukces - Czytelnicy będą do niej wracać nie tylko całymi latami, ale przez wiele dekad. W tej fascynującej eksploracji nowej nauki o mowie John Colapinto nie tylko prowadzi lekcję na temat dźwięków, jakie wydajemy, ale też na temat tego, jakimi jesteśmy ludźmi".
DAVID FRUM, The Atlantic

„Ta opowieść o ludzkiej mowie jest wciągająca niczym powieść kryminalna. Historia starożytna, rozwój społeczny, gender, kultura, neander-talczyk - wszystkie te elementy odgrywają istotną rolę w tej fascynującej opowieści ilustrującej drogę, jaką człowiek przeszedł od pochrzą-kiwania do elokwentnego wypowiadania się".
PETER JACKSON, reżyser trylogii Władca Pierścieni

WSTĘP
KILKA SŁÓW ODE MNIE 9

ROZDZIAŁ PIERWSZY
GAWORZENIE I MOWA MATCZYNA 37

ROZDZIAŁ DRUGI
POCHODZENIE GŁOSU 85

ROZDZIAŁ TRZECI
EMOCJA 93

ROZDZIAŁ CZWARTY
JĘZYK 129

ROZDZIAŁ PIĄTY
PŁEĆ A PŁEĆ BIOLOGICZNA 171

ROZDZIAŁ SZÓSTY
GŁOS W SPOŁECZEŃSTWIE 199

ROZDZIAŁ SIÓDMY
GŁOS PRZYWÓDZTWA I PERSWAZJI 239

ROZDZIAŁ ÓSMY
ŁABĘDZI ŚPIEW 291

KODA 311

PODZIĘKOWANIA 319

PRZYPISY 327

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku