• Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu

„Jak zostać MISTRZEM w sporcie i w życiu” doskonale odpowiada na aktualną potrzebę wsparcia dzieci w odzyskaniu kondycji i sprawności fizycznej po spowodowanym pandemią COVID-19 długotrwałym czasie unieruchomienia przed komputerami i często konieczności rezygnacji z aktywności sportowych. Jej autorami są wybitni psychologowie sportu: Jan Blecharz, Małgorzata Siekańska oraz Gershon Tenenbaum. W niezwykle pogodny i uniwersalny sposób przedstawili oni historie dzieci, które poprzez sport odnalazły swoją życiową drogę. Dzięki unikalnej formie książka stanowi wartościową lekturę dla dzieci, inspirującą je do świadomego podjęcia aktywności sportowej i kształtowania zdrowych nawyków. Jednocześnie jest źródłem cennej psychologicznej wiedzy, umożliwiającej dorosłym wspomaganie rozwoju młodych zawodników. Książka pomaga zrozumieć, że mistrzostwo to coś zupełnie innego niż zdobywanie medali, a sport może być znakomitym polem startowym do zupełnie innych, przyszłych lotów, także w dorosłym życiu.

Podtytuł Opowiadania. Interpretacja psychologiczna
Autor Jan Blecharz, Małgorzata Siekańska, Gershon Tenenbaum
Rok wydania 2021
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Format 165x235
Stron 172
62.00 47.12
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
42.16
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-514-0

Odczarujmy dzieci i młodzież unieruchomione przed ekranami komputerów i telefonów!
Niech poprzez sport kształtują swoje życiowe mistrzostwo!
Pokażmy im, jak zostać mistrzem - nie tylko w sporcie, ale i w życiu.

  • Opowiadania o dzieciach, które poprzez sport odnalazły swoją życiową drogę

PLUS

  • Psychologiczna interpretacja pomagająca rodzicom, nauczycielom oraz trenerom w kształtowaniu prawidłowego rozwoju młodych zawodników


Poprzez sport kształtuje się charakter, a także zdobywa umiejętność zmagania się z przeciwnościami oraz wyznaczania nowych celów. Rozwijają się cierpliwość, wytrwałość i konsekwencja. Ruch jest niezbędny do dobrego funkcjonowania na każdym poziomie: sprawnościowym, emocjonalnym, poznawczym i społecznym. Jest też świetnym sposobem rozładowania napięcia związanego ze stresem i najlepszą formą spędzania wolnego czasu.

„Jak zostać MISTRZEM w sporcie i w życiu” to unikalna propozycja wsparcia dzieci w rozwijaniu swoich pasji oraz zachęcenia ich do czerpania satysfakcji z aktywności fizycznej. Dla dzieci i młodzieży książka ta będzie stanowić inspirację do świadomego podjęcia aktywności sportowej, a dla trenerów, nauczycieli i rodziców stanie się okazją do refleksji i zdobycia rzetelnej wiedzy psychologicznej niezbędnej w pracy z młodymi zawodnikami.

Zawarte w książce opowiadania pokazują nie tylko rozwój w sporcie, ale również poprzez sport, który nie zawsze musi stanowić cel sam w sobie. Może bowiem być polem startowym do zgoła innych lotów. Karol, Samantha i Chico to dzieciaki, które spełniły swoje marzenia. Niemały w tym udział mieli życzliwi im dorośli. Lili udaje się przezwyciężyć chwilowy kryzys związany z kolejnymi etapami w sporcie. Aleks przechodzi istną metamorfozę. Patryk nauczył się, że ważniejsze od zwycięstw jest samodoskonalenie się. Oliwia odnajduje swoją nową życiową drogę, a Adam... zdobytą mądrością dzieli się z innymi. Wszyscy oni stali się mistrzami.

----------------------------

„W opowiadaniach mogłam zobaczyć siebie (...), ale przede wszystkim to, że ważniejsza od zwycięstw jest praca nad samodoskonaleniem siebie. Ta książka to podsumowanie wszystkiego, co najistotniejsze zarówno w sporcie, jak i w życiu".
SYLWIA GRUCHAŁA, florecistka, dwukrotna medalistka olimpijska


„Dawka profesjonalnej wiedzy opakowana w merytoryczne, a zarazem lekkie historie. Niesamowicie inspirujące, motywujące i trafiające do wnętrza Czytelnika. Wierzę, że lektura tej książki zapoczątkuje wiele dróg do osiągnięcia nieosiągniętego i realizowania śmiałych celów".
MARIA ANDREJCZYK, lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, olimpijka


„(...) z zaciekawieniem czyta się tę książkę, czekając z niecierpliwością na zakończenie. Supermotywująca dla dzieciaków, dorosłych oraz sportowców, którzy już wybrali swoje specjalizacje. Jestem na końcu swojej przygody ze sportem, ale na początku drogi w wychowaniu mojego syna. Książka pokazuje, nie tylko jak powinna wyglądać dobrze zaplanowana kariera sportowca, ale i całe życie - by osiągnąć sukces i być szczęśliwym. Po jej przeczytaniu wiem, jakie błędy popełniłem jako sportowiec i ojciec. Na pewno wielokrotnie będę wracał z moim synem do historii zawartych w tej książce oraz do morałów, jakie niesie za sobą".
PIOTR MAŁACHOWSKI, lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem, dwukrotny medalista olimpijski


„Nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla ich rodziców. Pokazuje im, jak wspierać i motywować swoje dzieci. Jeśli sport jest Twoją pasją (...), to zaglądając do tej książki znajdziesz inspirację".
KAMILA LIĆWINKO, lekkoatletka specjalizująca się w skoku wzwyż, olimpijka

Wstęp 7

Karol zostaje mistrzem olimpijskim maratonu 13

Samantha gra inteligentnie 39

Chico i tajemnica Pelego 53

Tenis to w pewnym sensie sport drużynowy 69

Z mentorem do sławy 85

W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli o tym, jak Aleks został superbohaterem 109

Nowe wyzwanie 129

Sześć niezwykłych liter 149

JAN BLECHARZ - prof. dr hab., certyfikowany psycholog sportu klasy mistrzowskiej. Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wśród jego zainteresowań znajduje się przygotowanie mentalne sportowców do zawodów najwyższej rangi. Wielokrotnie uczestniczył jako psycholog w letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

MAŁGORZATA SIEKAŃSKA - dr hab. prof. AWF w Krakowie, certyfikowany psycholog sportu klasy I. Pracuje w Zakładzie Psychologii na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Specjalizuje się w psychologii zdolności i wybitnych osiągnięć oraz psychologii sportu (sport dzieci i młodzieży, talent sportowy, wspieranie rozwoju zawodników, zdolności w zakresie samoregulacji, samoregulowane uczenie się).

GERSHON TENENBAUM - psycholog sportu i metodolog. Pracował na Uniwersytecie Southern Queensland w Australii oraz na Wydziale Psychologii Edukacji i Sportu Uniwersytetu Stanowego Florydy (2000-2019). Obecnie pracuje jako profesor w B. Ivcher School of Psychology in the Interdisciplinary Center w Izraelu. Jest autorem ponad 250 artykułów opublikowanych w renomowanych czasopismach oraz 12 książek i podręczników. Jego korzenie rodzinne związane są z Krakowem.

Recenzja: Prof. dr hab. Mariola Bidzan, Uniwersytet Gdański

„Lektura książki sprawia, że czytelnik - niezależnie od wieku - lepiej zrozumie głębię psychologiczną sportowej rywalizacji, dostrzeże możliwość zdobycia umiejętności oraz wykształcenia cech osobowości stanowiących podstawę sukcesów w wielu dziedzinach życia, również tych, które nie są bezpośrednio związane z aktywnością sportową. Charakter książki, ciekawa narracja, rzetelna wiedza o sporcie, pokazanie zarówno czynników wspierających, jak i ograniczeń, leżących po stronie nie tylko materialnej, ale też motywacyjnej, sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem".

MARIOLA BIDZAN, prof. dr hab., Uniwersytet Gdański (fragment recenzji)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NAPISALI O NAS: 

MiastoDzieci.plNie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku