• Leksykon dyplomacji gospodarczej

Niniejszy leksykon stanowi usystematyzowane ujęcie problematyki stosowanej w praktyce dyplomacji ekonomicznej na poziomie państwowym i instytucjonalnym. Zawarto w nim m.in. terminy używane w kooperacji międzynarodowej, działalności eksportowo-importowej, partnerstwie inwestycyjnym, konfliktach handlowych i ich rozstrzyganiu, dyplomatycznym wsparciu zagranicznej działalności gospodarczej oraz prawnym zabezpieczeniu stosownych procesów i rodzajów działalności. Publikację poleca się praktykom międzynarodowych stosunków gospodarczych, w tym dyplomatom, pracownikom placówek dyplomatycznych, ministerstw i resortów zajmujących się międzynarodowymi relacjami gospodarczymi, specjalistom przedsiębiorstw funkcjonujących na rynkach zagranicznych, a także doktorantom i studentom zgłębiającym wiedzę z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Podtytuł Leksykon dyplomacji gospodarczej
Autor Myron Yankiv, Kostyantyn Flissak, Artur Roland Kozłowski
Rok wydania 2021
Oprawa Miękka
Format 165x235
Stron 182
57.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
ISBN 978-83-8102-498-3
Niniejszy leksykon stanowi usystematyzowane ujęcie problematyki stosowanej w praktyce dyplomacji ekonomicznej na poziomie państwowym i instytucjonalnym.

Zawarto w nim m.in. terminy używane w kooperacji międzynarodowej, działalności eksportowo-importowej, partnerstwie inwestycyjnym, konfliktach handlowych i ich rozstrzyganiu, dyplomatycznym wsparciu zagranicznej działalności gospodarczej oraz prawnym zabezpieczeniu stosownych procesów i rodzajów działalności. Publikację poleca się praktykom międzynarodowych stosunków gospodarczych, w tym dyplomatom, pracownikom placówek dyplomatycznych, ministerstw i resortów zajmujących się międzynarodowymi relacjami gospodarczymi, specjalistom przedsiębiorstw funkcjonujących na rynkach zagranicznych, a także doktorantom i studentom zgłębiającym wiedzę z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Myron YANKIV - ekonomista, dyplomata, dr hab., profesor, rektor Lwowskiego Instytutu Zarządzania. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Narodowego im. I. Franko we Lwowie, Ukraińskiej Akademii Biznesu w Kijowie, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Ma duży staż pracy w organach władzy państwowej (czołowe stanowiska kierownicze w Obwodzie Lwowskim), zwłaszcza w służbie dyplomatycznej. W latach 2000-2015 kierownik misji handlowo-gospodarczej Ambasady Ukrainy w Polsce, ambasador Ukrainy na Łotwie, radca-minister Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, konsul generalny Ukrainy w Gdańsku. Autor ponad 250 prac naukowych, w tym m.in. podręczników akademickich.

Kostyantyn FLISSAK - ekonomista, dr hab., profesor Zachodnioukraińskiego Uniwersytetu Narodowego w Tarnopolu, gdzie wykłada od 2003 r. W latach 2014-2017 wykładowca w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. T. Szewczenko. Autor ponad 100 prac naukowych, w tym monografii i podręczników akademickich. Specjalizuje się w zagadnieniach dyplomacji gospodarczej w obronie i promowaniu narodowych interesów państw, bada międzynarodową kooperację państw Unii Europejskiej.

Artur Roland KOZŁOWSKI - politolog, dr hab., profesor WSB, dyrektor Instytutu Prawa i Nauk o Bezpieczeństwie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, gdzie wykłada od 2007 r. Opublikował kilkadziesiąt artykułów naukowych i cztery monografie, w tym poświęcone rozwojowi cywilizacyjnej przestrzeni Białorusi, Rosji i Ukrainy. Specjalizuje się w zagadnieniach międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych, geopolityce Europy Środkowo-Wschodniej, bezpieczeństwie narodowym, a także analizie systemów politycznych z uwzględnieniem przemian cywilizacyjnych.

Recenzja: Dr hab. Piotr Siemiątkowski, prof. UMK w Toruniu

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Polub nas na Facebooku